čtvrtek 26. června 2014

Pozvánka na tenisový turnaj

Saggita Tenis

Štvanice na “salátovou mísu” 2014


Datum: úterý, 19. srpna 2014
Místo: Tenisový klub I.ČLTK Praha, Ostrov Štvanice 38, Praha

Vážení přátelé,

Saggita si Vás dovoluje pozvat na tenisový turnaj, který jsme se pro Vás ve spolupráci s našimi partnery rozhodli uspořádat v krásném areálu tenisového klubu I.ČLTK Praha v Praze na Ostrově Štvanice.

Turnaj se bude konat necelé tři týdny před semifinálovým utkáním Davisova Poháru a i proto jsme se rozhodli celý turnaj pojmout v tomto duchu. A abychom Vás trochu motivovali k přípravě, vězte, že budeme hrát mimo jiné i o lístky na zmíněné semifinálové utkání Davisova Poháru mezi Českou republikou a Francií, které se odehraje 12. - 14. září v Paříži. 
Informace k turnaji
Počítáme s účastí přibližně 20 hráčů, z nichž se vylosují čtyřčlenná družstva. Formát turnaje se bude hodně podobat Davisově Poháru, což znamená, že se budou hrát dvouhry i čtyřhry. Podrobnosti se budou dolaďovat i v závislosti na počtu přihlášených. Začátek předpokládáme v ranních hodínách a trvání cca 4 hodiny. Po turnaji se můžete těšit i na oběd v místní klubové restauraci. Další informace samozřejmě včas doplníme.

Nezapomeňte v září fandit !!!
Pohled do historie

Davisův Pohár


Davisův pohár je tenisová soutěž mužských reprezentačních družstev, největší každoročně hraná soutěž v mužském sportu. Loni se jí na všech úrovních účastnilo 130 družstev. Letos probíhá 103. ročník soutěže. Současným dvojnásobným obhájcem „salátové mísy“ je tým České republiky. Myšlenka mezinárodního týmového střetnutí mezi USA a Velkou Británií v tenise vznikla v roce 1899 v tenisovém klubu na Harvardově univerzitě. Dwight F. Davis vytvořil hrací schéma tohoto střetnutí, dále zakoupil stříbrný pohár dnes známý jako „salátová mísa“ a v roce 1900 se uskutečnilo první utkání. Od roku 1904 se soutěž otevřela dalším státům.

 I.ČLTK Praha


Vznikl v roce 1893 jako I. Český lawn–tenisový klub. Na počátku roku 1895 oddíl uskutečnil první mezinárodní turnaj Mistrovství koruny české. Roku 1901 se oddíl přestěhoval do dnešní lokality na Štvanický ostrov. Mezi lety 1894–1906 byl klub také členem Anglické tenisové asociace. V období 1901–1906 dosáhl klub nemalých úspěchů, když se stal mistrem Rakouska, Uherska a Bavorska. Tenisté z I. ČLTK zastupovali České země na meziolympijských hrách v Aténách roku 1906 a olympijských hrách v Londýně 1908. Roku 1911 zde byl založen Pohár dorostu K. Robětínem, tedy turnaj, který se stal předchůdcem dnešní Pardubické juniorky (Mistrovství ČR juniorů).

Kontakt
Radek Langer
tel.: 721-654-353
email: langer@saggita.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat